Kurumsal Mutabakat Hakkında

Kurumsal Mutabakat Nedir?

Mutabakat tanımı en özet anlaşılır haliyle; karşılıklı iş süreçleri içinde olan firmaların dönem sonunda alacak ve borç bilgilerini karşılıklı olarak bildirmesi işlemidir. Bu bildirme işlemi kontrol ve gerekirse düzeltme işlemleriyle devam eder ve taraflar mutabık kalmaya çalışır.

Firmaların ön muhasebe, finans, muhasebe gibi departmanlarında sıklıkla kullanılan mutabakat işlemleri bu birimler tarafından yürütülmektedir. Öte yandan dijitalleşmenin her alanda hayatı kolaylaştırmasından sonra e-Mutabakat gibi işlemler de mümkün hale gelmiştir.

Kurumsal Mutabakat Neden Kullanılır?

Mutabakat dosyalarını birçok yöntem ile oluşturup e-posta yoluyla mutabakat bildirim formlarının hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaştırılmasını sağlarken kolay bir iletişim ile mutabık kalınmasını da hızlandırmaktadır. Öte yandan e-mutabakat ile gereksiz iş gücünün önüne geçilmekte arşivleme yükünden de büyük oranda kurtulmuş olunur. E-Mutabakat sistemi sayesinde her ay sonu firmaları tek tek aramak zorunda kalmayacak, mutabakatlarınızı daha hızlı, ucuz ve etkin bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Kurumsal Mutabakat Özellikleri Nelerdir?

 • Mutabakat bilgilerini manuel girebileceğiniz gibi, excel dosyası üzerinden transfer de edebilirsiniz.
 • Mutabakatları istediğiniz zaman karşı tarafa gönderebilirsiniz.
 • E-posta yoluyla yaptığınız gönderimlerde dosya eklenebilir hatırlatma işlemi sağlanabilir karşı taraf kendisine gelen mesaj üzerinden tek tıklama ile mutabakatınızı onaylayabilir veya sorun bildirebilir.
 • Mutabakatlarınızı açık kaldığı sürece takip edebilir, yanıtlanmamış veya mutabık olmayan firmaya Mutabakatlarınızı tekrar gönderim yapabilirsiniz.
 • Gönderim sağlanan mutabakatların içerik loglarına erişilebilisiniz.
 • Mutabakat pdf logo kaşe ekleyebilirsiniz.
 • Kendi smtp tanımlası ile gönderim yapılabilirsiniz.
 • Şablon içerisinden düzenleme yapılabilirsiniz.
 • Grup firma hesapları tek ekranda yönetilebilirsiniz.
 • Kullanıcı ekleyip yetki verilebilirsiniz.
 • Gönderim sağlanan mutabakatların alıcıya ulaşması ve alıcının okuması log detayına erişebilmesi ile mail takibi yapılmaktadır.
 • Uyumsoft ERP ve EkoTicari yazılımımızla tam entegredir. Diğer kullandığınız yerli ve yabancı ERP yazılımları ve ticari programınızla entegre edebilmek için web servisler mevcuttur.

Kurumsal Mutabakat Ne Yapar?

Kurumsal Mutabakat, mutabakatlarını internet üzerinden yapan, mutabakat işlemlerinin daha hızlı, etkin ve ucuz yapılmasını sağlayan, izlenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmış yenilikçi bir internet çözümüdür.

E-Mutabakatın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal mutabakatı muhasebecilerin belki de en çok zamanını alan, bazen ek personele ihtiyaç duyulan maliyetli bir süreçtir. kurumsalmutabakat.com sitesi ile her ay sonu firmaları tek tek aramak zorunda kalmayacak, mutabakatlarınızı daha hızlı, etkin ve ucuz yapacaksınız. Kurumsal Mutabakat ile;

 • Tek adımda binlerce mutabakat işlemini gerçekleştirebileceksiniz.
 • Telefon ,faks ve e-posta için ayırdığınız zaman ve iş gücü kaybını ortadan kaldırabilecek, maliyetlerinizi azaltabileceksiniz
 • İzlenebilirlik sağlayabileceksiniz.
 • Faturalar arasında kaybolmayacaksınız.
 • Bildirimlerinizi gönül rahatlığıyla vermenin keyfini yaşayacaksınız.

Sistem Nasıl Çalışır?

 1. Öncelikle anasayfamızda yeralan “üyelik” bölümünden üyelik kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir.
 2. Mutabakat bilgilerini manuel girebileceğiniz gibi, excel dosyası üzerinden transfer de edebilirsiniz.
 3. Mutabakat yapacağınız firmaların iletişim bilgilerinin (e-mail) bir kere doldurulması yeterlidir.
 4. Mutabakatları istediğiniz zaman karşı tarafa gönderebilirsiniz. Gönderimler e-mail yoluyla yapılabilir.
 5. E-mail yoluyla yaptığınız gönderimlerde karşı taraf kendisine gelen mesaj üzerinden tek tıklama ile mutabakatınızı onaylayabilir veya sorun bildirebilir.
 6. Mutabakatlarınızı açık kaldığı sürece takip edebilir, yanıtlanmamış mutabakatlarınıza tekrar gönderim yapabilirsiniz.

Yüklediğim verileri başkaları görebilecek mi?

Hayır. Başka firmaların sizin gönderimlerinizi görmesi mümkün değildir. Her firma kendi kullanıcı kodu ve şifresi ile yüklediği verileri görebilir.

Nasıl Üye Olurum? Üye Olurken Nelere Dikkat Etmeliyim?

kurumsalmutabakat.com'a "Üye Ol" bölümünden hemen üye olabilirsiniz. Üyelik işlemleri sırasında girdiğiniz ve yüklediğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız.